5 kroków, które pomogą Ci w nauce angielskiego

Nauka Angielskiego – 5 kroków które Ci pomogą


Jeśli dopiero rozpoczynasz naukę angielskiego na pewno zastanawiasz się od czego zacząć. A jeśli z kolei to Twoje kolejne podejście do tematu angielskiego… albo i kontynuacja, to chętnie dowiesz się jak tym razem uniknąć sytuacji, gdy traktujesz naukę angielskiego jak coś co jest przymusowe. A przecież obcowanie z językiem obcym powinno być jak przygoda, podróż w nieznane. Sprawiać przyjemność i wywoływać uśmiech na twarzy z każdym kolejnym krokiem. Bez spadku motywacji na pewno się nie obędzie, ale dzięki tym 5 krokom jesteś w stanie iść po swoje jak Napoleon!

 

 

Krok pierwszy – dlaczego?

Na pewno pierwsza i najważniejsza rzecz, to tak jak i w przypadku płatnego kursu online, określenie po co Ci to. Dlaczego chcesz się uczyć… tak naprawdę? Czy nie jest to przypadkiem tak, ze chcesz sie uczyć angielskiego tylko na chwilę, a Twoj zapał będzie słomiany? Przemyśl to dobrze. Wówczas to wszystko będzie miało głębszy sens. A dodatkowo, gdy dorwie Cię dołek i wymówkoza, to przypomnisz sobie dlaczego zacząłeś swoją przygodę z angielskim. No i warto też byś wiedział przed samym sobą dlaczego akurat angielski online, a nie kurs stacjonarny. Jeśli dobrze sobie tego nie uzasadnisz po kilku tygodniach możesz dojść do wniosku, że odpuszczasz… bo na przykład jesteś osobą, która musi mieć nad sobą bata na kursie stacjonarnym w postaci nauczyciela. I co wtedy?

 

 

Krok drugi – zaczynajmy! Ale od czego?

Jeśli wiesz juz dlaczego, spokojnie możesz sobie odpowiedzieć na drugie pytanie. Od czego chciałbyś zacząć swoją przygodę z angielskim? Znasz już na tyle język angielski, że kluczowe będą konwersacje, czy jednak chciałbyś zacząć od początku… poznania pierwszych słówek po angielsku i konstrukcji gramatycznych? Jednym z najczęściej popełnianych błędów przez uczących się angielskiego jest niewłaściwa ocena poziomu. Jeśli startujesz, nie oglądaj Netflixa po angielsku, bo to jeszcze nie jest ten moment. Jeśli już sporo wiesz, nie zaczynaj od odmiany TO BE – ucz się nowych rzeczy, a nie te które już umiesz. Warto tutaj skorzystać z dostępnych testów języka angielskiego, jeśli nie jesteś pewny swojej wiedzy. Szybkim i prostym testem, który da Ci odpowiedź na nurtujące pytanie będzie – www.langigigo.com/testangielskiego

 

 

Krok trzeci – kiedy chcesz się uczyć?

Gdy już wiesz dlaczego chcesz się uczyć języka angielskiego za darmo i jaki jest Twój poziom pozostaje ustalić kolejną ważna rzecz. Ile masz na to czasu w tygodniu i kiedy możesz się uczyć angielskiego. Może rano w drodze do pracy, gdy jesteś w pociągu albo w przerwie na lunch? Ty wybierasz, pamiętaj że nie potrzebujesz tego czasu zbyt wiele. Kwadrans dziennie 2-3 razy w tygodniu w zupełności Ci wystarczy.

 

 

Krok czwarty – jaki rodzaj nauki Cię interesuje?

Czwartym pytanie, na które musisz znaleźć odpowiedź będzie kwestia czego tak naprawdę oczekujesz? Chcesz sie uczyć na słuchawkach, głównie słuchając lektora czy np. oglądając darmowe lekcje angielskiego na youtube? A może chcesz się uczyć angielskiego grając czy wpisując słowa do gotowych zdań? Pamiętaj, że forma nauki angielskiego na różnych jej etapach może, a wręcz powinna się zmieniać.

 

 

 

Krok piąty – nie zapomnij o motywacji i systematyczności

Gdy zaczynasz się uczyć z reguły masz silną motywację zewnętrzną bądź wewnętrzną, co jednak w sytuacji gdy udało Ci się już odpowiedzieć na pytanie czemu chcesz się uczyć, jaki jest Twój poziom angielskiego, jak często chcesz się uczyć i przy użyciu jakiej aplikacji czy narzędzia? Potraktuj naukę angielskiego jak podróż, odkrywanie siebie i swoich możliwości. Po pewnym czasie gdy wejdziesz w rytm może Cię dopaść rutyna. Warto wtedy pamiętać, że możesz zmienić dni swojej nauki angielskiego za darmo czy nawet metodę nauki. Może się wtedy okazać, że taka drobna zmiana sprawi, ze znów będziesz mieć przyjemność i chęć do nauki angielskiego.

  2 komentarzy

 1. Agnieszka
  31/01/2020
  Odpowiedz

  Bardzo cenne uwagi 🙂 od dawna probuje nauczyc sie angielskiego ale ciagle cos stawalo mi na drodze. Ale moze tym razem sie uda……….

  • kuba
   18/03/2020
   Odpowiedz

   Czesc Agnieszka

   Dzieki.

   Najwazniejsze to znalezc swoj sposob 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *