Czy w pracy ważny jest angielski?

Fakt, że znajomość języka angielskiego jest furtką do lepszej pracy i awansów już nikogo nie dziwi. Im lepszy poziom w jakim mówimy po angielsku tym wyższa szansa na zatrudnienie w prestiżowych firmach.

Język angielski w pracy przydaje się praktycznie w każdej firmie, nawet jeśli ogłoszenie było w języku polskim, a na co dzień spotykamy się tylko z osobami z naszego kraju. Ekspansja usług i umiędzynarodowienie, a także tworzenie nowych kultur organizacyjnych, wymaga aby pracownicy rozwijali swoją znajomość biznesowego języka angielskiego.

Jakie profity czerpiemy ze znajomości języka?

Ponad połowa ogłoszeń o pracę daje jasny komunikat-angielski nie jest tylko mile widziany ale jest wymagany. Bardzo często jest tak, że osoba zatrudniona w firmie mówiąca dobrze w języku angielskim dostaje większą wypłatę niż kolega czy koleżanka bez tego atutu.

oczywiście są osoby, które nie miały nigdy zajęć z języka angielskiego lub też nie miały wcześniej motywacji do nauki. Nie należy się poddawać, na rynku jest wiele ofert, dzięki którym podszlifujemy język. Warto rozejrzeć się za korepetytorami, a jeśli cenimy nasz czas świetnym rozwiązaniem będą kursy online.

Zawody i zapotrzebowanie na pracowników.

Panuje mylne przekonanie, że angielski potrzebny jest tylko w sferze biznesów między narodowych. To oczywiście totalna bzdura. W dzisiejszym świecie angielski wymagany jest praktycznie wszędzie od magazynów po usługi turystyczne.

Szukając pracy warto zastanowić się czy Twój angielski nie wymaga czasami lekkiego szlifu? znajdź odrobinę czasu i zainwestuj w siebie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *