Dlaczego Warto czytać książki w języku angielskim?

Nawet jeśli jesteś na początku drogi z nauką języka angielskiego warto zacząć czytać choć proste książki dla dzieci. Taka lektura z całą pewnością wyjdzie ci na plus. Czytanie pomoże Ci w języku angielskim rozwija pisanie. w pierwszej kolejności przecież najpierw uczymy się czytać, a dopiero później pisać. Czytanie książek w języku angielskim wzbogaca słownictwo, dzięki temu mamy zupełnie inny warsztat i zasób słów. Dzięki czytaniu w języku angielskim poznajemy zasady gramatyki. Czytanie o wydarzeniach z przeszłości nauczy Cię jak posługiwać się czasami przeszłymi, które tak często sprawiają kłopot uczniom. Zauważysz wtedy jak zostały użyte na przykład czasy Past Perfect i Past Simple. Jest to idealny sposób na ułożenie sobie pewnych wydarzeń w głowie i przyzwyczajenie się do używania odpowiednich czasów.

Czy wiesz, że podczas czytania książki w języku angielskim uczysz się nowych słówek? W lekturach często możemy spotkać słówka o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Zachowaj jednak spokój i nie sprawdzaj każdego słówka od razu ze słownikiem w ręku, jest szansa, że wywnioskujesz z kontekstu o co chodzi.

Czytanie po angielsku jest naprawdę niesamowitą metodą na rozwój języka. Jeżeli nie lubisz czytać książek, możesz zawsze uciec się do artykułów w gazetach lub portali internetowych, ale na pewno nie powinieneś zaniedbywać czytania. Poświęć na nie 30 minut – 1 godziny dziennie, a efekty zobaczysz naprawdę szybko.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *