Nawet jeśli jesteś na początku drogi z nauką języka angielskiego warto zacząć czytać choć proste książki dla dzieci. Taka lektura z całą pewnością wyjdzie ci na plus. Czytanie pomoże Ci w języku angielskim rozwija pisanie. w pierwszej kolejności przecież najpierw uczymy się czytać, a dopiero później pisać. Czytanie książek w języku angielskim wzbogaca słownictwo, dzięki temu mamy zupełnie inny warsztat i zasób słów. Dzięki czytaniu w języku angielskim poznajemy zasady gramatyki. Czytanie o wydarzeniach z przeszłości nauczy Cię jak posługiwać się czasami przeszłymi, które tak często sprawiają kłopot uczniom. Zauważysz wtedy jak zostały użyte na przykład czasy Past Perfect i Past Simple. Jest to idealny sposób na ułożenie sobie pewnych wydarzeń w głowie i przyzwyczajenie się do używania odpowiednich czasów.

Czy wiesz, że podczas czytania książki w języku angielskim uczysz się nowych słówek? W lekturach często możemy spotkać słówka o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Zachowaj jednak spokój i nie sprawdzaj każdego słówka od razu ze słownikiem w ręku, jest szansa, że wywnioskujesz z kontekstu o co chodzi.

Czytanie po angielsku jest naprawdę niesamowitą metodą na rozwój języka. Jeżeli nie lubisz czytać książek, możesz zawsze uciec się do artykułów w gazetach lub portali internetowych, ale na pewno nie powinieneś zaniedbywać czytania. Poświęć na nie 30 minut – 1 godziny dziennie, a efekty zobaczysz naprawdę szybko.

Dla wielu z nas wakacje kojarzą się z wypoczynkiem i relaksem, ale dla niektórych wakacje to świetny moment aby zarobić dodatkową gotówkę. Szczególnie dla osób, które wciąż się uczą to świetna okazja na zarobek. Osobom uczącym się i studiującym będzie o wiele łatwiej, ponieważ na pewno znają język angielski choć w stopniu komunikatywnym. Oczywiście istnieją prace sezonowe “bez języka”, ale są dużo gorzej płatne no i co tu ukrywać – na osoby, które nie znają języka angielskiego patrzy się dużo mniej łaskawszym okiem. Dlatego przed wyjazdem dobrze jest poświęcić choć minimum czasu na podrasowanie gramatyki i wymowy.

Jak znaleźć prace w UK z podstawą angielskiego?

Szukając pracy w internecie na pewno niezbędnym będzie wysłanie CV może i nawet listu motywacyjnego? Jeśli jednak chcesz dorobić sobie na farmie czy produkcji bardziej prawdopodobne będzie wypełnienie tylko i wyłącznie aplikacji, w której najczęsciej są zawarte takie informacje jak: Imię, nazwisko, wiek, poprzednie stanowiska pracy, nazwę firmy, w której kiedyś pracowałeś, czy posiadasz prawo jazdy, ukończone kursy, itp.

Pamiętaj- jeśli jednak CV będzie wymagane koniecznie musisz napisać je w języku angielskim.

W Anglii można zarobić całkiem przyzwoicie a po pracy spędzić fajnie czas.

Szukając pracy w Anglii najlepszym rozwiązaniem jest poprosić znajomych, którzy tam mieszkają o rozeznanie się w swojej okolicy czy aby nie ma jakichś ciekawych ogłoszeń. Pamiętajmy, że znajomość języka angielskiego może wyjść nam tylko i wyłącznie na plus. Przed wyjazdem warto powtórzyć sobie choć podstawowe zwroty i słówka.

Chcesz nauczyć się języka angielskiego ale wciąż brak ci motywacji w działaniu? poniżej przedstawie ci 10 powodów, dla których naprawdę warto nauczyć się języka angielskiego!

 1. PODWYŻKA! na pewno słyszałeś już nie raz określenie ” jaka praca taka płaca”. według przeprowadzonych sondaży osoby, które znają język angielski zarabiają aż o 27% więcej niż osoby, które z angielskim nic do czynienia nie miały! Prawdziwa przepaść między osobami, które znają język a nie znają jest na stanowiskach kierowniczych, ponieważ osoba, która może w swoje CV wpisać sobie znajomość języka angielskiego i startuje na stanowisko kierownicze zarobi prawie 80% więcej niż osoba, która go nie zna. Opłaca się, prawda? 🙂
 2. LEPSZA UCZELNIA! tak, angielski wpływa również na to, gdzie przyjmą Cię na studnia. Nie muszę zaznaczyć, że z językiem angielskim możesz również rozwijać się na studiach zagranicznych i to nie na byle jakich uczelniach? 🙂
 3. WYMARZONA PRACA! Nie trzeba już chyba nikomu tłumaczyć, że rekruterzy stawiają na osoby, które znają język angielski. Nie musisz też aplikować tylko i wyłącznie w krajowych firmach- zagraniczne korporacje staną przed tobą otworem.
 4. PODRÓŻE ZAGRANICZNE JUŻ NIE BĘDĄ STRESEM! będziesz podróżować z większą swobodą. Miło jest przecież znać język angielski i być samowystarczalnym człowiekiem.
 5. NAWIĄŻESZ NOWE ZNAJOMOŚCI. Czy wiesz, że na świecie ok miliarda ludzi płynnie posługuje się językiem angielskim? Znając język już nie będziesz się czerwienił kiedy ktoś o coś zapyta – po prostu odpowiesz 🙂
 6. PRZYJEMNOŚĆ Z NAUKI ANGIELSKIEGO. Czasy kiedy nauka języka angielskiego sprawiała ból i frustrację odeszły w niepamięć. w XXI wieku nauka sprawia przyjemność, szczególnie w tej formie, którą sami wybierzemy. Zrób resarch w internetach i poszukaj najlepszych kursów online.
 7. INSTRUKCJE, ETYKIETY I OPISY PRODUKTÓW NIE BĘDĄ JUŻ TAJEMNICĄ. teraz już będziesz wiedział jak złożyć tę nieszczęsną szafkę zamówioną na ali 😉
 8. DASZ SWOJEMU MÓZGOWI POTĘŻNE ĆWICZENIE! mózg jest mięśniem a jak wiadomo mięśnie trzeba ćwiczyć, nauka angielskiego będzie solidną siłownią dla twojego mózgu.
 9. NAUCZYSZ SIĘ BYĆ SYSTEMATYCZNYM. Gwarantuję ci, że nauka angielskiego cię wciągnie, będzie twoim hobby, twoją ucieczką od codziennych spraw. Wejdzie Ci w nawyk i nawet nie będziesz wiedział kiedy to się stało. Zdrowe nawyki to świetna sprawa!
 10. BĘDZIESZ Z SIEBIE DUMNY. Chyba to najbardziej motywujący punkt programu. Cóż nie ma nic bardziej motywującego niż perspektywa spełnionego celu!

Z całą pewnością warto znać język angielski wyjeżdżając na wakacje. Są różne sytuacje w życiu, wyobraźmy sobie, że samochód ulegnie uszkodzeniu lub będziemy potrzebować pomocy. Niestety – w życiu trzeba być przygotowanym na wszystko a w szczególności jeśli wakacje będziemy spędzać na obczyźnie. Dzięki znajomości języka angielskiego możesz sam zadbać o własne interesy nie prosząc o pomoc tłumacza, która i tak z resztą jest bardzo kosztowna.

Z przydatnych poczynań przed wakacjami warto powtórzyć rozmówki polsko-angielskie. Znajdziemy je nie tylko w tych małych książeczkach, które kojarzymy ze szkół ale i także na kursach online. Zwróćmy uwagę na takie, które mają bogate słownictwo i ilustracje.

Pamiętaj, że wykucie się na pamięć słówek i zwrotów nic szczególnego nie wniesie jeśli nie nauczymy się poprawnej wymowy. To właśnie od niej będzie zależało w dużej mierze czy nawiążemy dialog z obcokrajowcami 🙂 Oczywiście działa to też w drugą stronę – musimy nauczyć się rozumieć ze słuchu – na szczęście w dzisiejszych czasach dostęp do materiałów szkoleniowych jest praktycznie nieograniczony i to od ciebie w dużej mierze będzie zależało w jakim tempie nabierzesz wprawy.

Jeśli codziennie przez średnio 45 minut będziesz powtarzał materiał, uczył się nowych słówek, wymowy i dialektu jest szansa, że po dwóch miesiącach będziesz całkiem dobrze posługiwał się językiem angielskim. Oczywiście poliglotą nikt od razu nie zostanie ale za rok? dwa? kto wie 🙂

Pamiętaj – jadąc na wakacje nie musisz mówić biegle po angielsku. Do zamówienia jedzenia czy przy kupnie biletu wystarczą podstawy.

Ucząc się języka angielskiego warto zapoznać się z niektórymi ciekawostkami z wysp. Tego nie dowiesz się w szkole 😉 Gotowi? no to lecimy!

 1. Królowa Anglii jest prawdopodobnie jedyną kobietą na całym globie posiadającą tak wiele Ziem! 1/6 lądów na całym globie należy właśnie do niej.
 2. jeśli kończysz 100 urodziny na wyspach możesz liczyć na podarek od królowej! w postaci…Zdjęcia samej monarchini z dedykacją od niej samej.
 3. najkrótszy lot na wyspach trwa…2 minuty i łączy dwie wysepki.
 4. W Nigerii jest więcej osób mówiących po Angielsku niż w samej Wielkiej Brytanii. Ah… emigracja 😉
 5. Królowa nie posiada paszportu a wszystkie inne paszporty są wydawane w imieniu królowej.
 6. Królowa Elżbieta jest najdłużej panującą w całej historii Anglii.
 7. Wg przeróżnych sondaży dzieci w UK spędzają mniej czasu na świeżym powietrzu niż… więźniowie na spacerniaku….
 8. Związek Królowej Elżbiety rozpoczął się kiedy ona miała 13 lat a on 18. Niewiele osób wie, że byli kuzynostwem.
 9. Brytyjczycy zdecydowanie są rekordzistami w piciu herbaty. Dziennie wypijają 165 mln szklanek – dla porównania Amerykanie wypijają jej 20 razy mniej.
 10. w samym Londynie używa się 300 języków.

Anglia niewątpliwie jest jednym z najciekawszych miejsc na świecie. Kryje o wiele więcej ciekawostek – to były tylko niektóre z nich! 😉

 1. Język Angielski jest językiem oficjalnym w przestrzeni powietrznej, a więc oznacza to, że załoga zawsze mówi w języku angielskim niezależnie od tego gdzie i skąd lecisz.
 2. Angielski staje się co dwie godziny bogatszy o nowe słowo a więc zasób języka w nowe słówka zwiększa się co roku o aż 4000 nowych słów 😉
 3. 1,5 mld ludzi na świecie płynnie mówi w języku angielskim a to oznacza, że możesz bez przeszkód rozmawiać z co piątą osobą na świecie!
 4. Przeciętny użytkownik języka angielskiego zna tylko od 20 do 30 tysięcy słów. Słowo tylko nie jest bez znaczenia – Angielski jest jednym z najbogatszych języków na świecie i ciężko nauczyć się wszystkich słówek i zwrotów.
 5. najdłuższym słowem w języku angielskim jest pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis – to choroba płuc, której przyczyną jest wdychanie popiołu lub dymu.
 6. Najkrótsze zdanie to I AM – chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć znaczenia.
 7. Najczęściej używanym przymiotnikiem jest “good”.
 8. najczęściej używanym rzeczownikiem jest time.
 9. Najbliższym językiem jest język fryzyjski – rzadko spotykany na malutkich aglomeracjach w Niemczech i Holandii.
 10. Angielska ortografia jest okropnie trudna a prawie wszystko za sprawą Williama Caxtona
 11. Ponad 85% danych przechowywanych w komputerach na całym świecie jest w języku angielskim.
 12. Angielski to oficjalny język w 67 państwach.
 13. 90% tekstów napisanych po angielsku składa się jedynie z 1000 słów.
 14. Istnieją 24 różne dialekty angielskiego używane w Stanach Zjednoczonych.

Jak widać angielski jest ciekawym językiem i warto go poznawać.

Wg danych liczbowych : 1,5 miliarda ludzi posługuje się angielskim, w ponad 50 krajach króluje jako język urzędowy, 427 milionów osób mówi tym językiem na co dzień.
Przypuszcza się, że obecnie 2 miliardy osób uczy się języka czyli to rekordowa liczba osób od lat. Ponad ćwierć zatrudnionych na świecie musi w pracy używać angielskiego biznesowego. Turystyka, usługi IT, Bankowość i Handel Międzynarodowy, Edukacja, Lotnictwo to branże, w których język angielski jest niezbędny w komunikacji globalnej. Nie tylko w pracy i za granicą jest ogromny boom na angielski. Oczywiście, króluje on również w mediach społecznościowych takich jak np. twitter, facebook, instagram…

Co sprawia trudność?

Kiedy już myślimy, że możemy płynnie i szybko posługiwać się angielskim wyrastają przed nami slangi czy idiomy. Nie warto się jednak załamywać, wszystkiego przecież można się nauczyć. Warto pamiętać o tym, że nauka angielskiego to nie tylko nauka słówek na blachę. W komunikacji liczy się wszystko – jak szybko mówimy po angielsku, czy dobrze rozumiemy naszego rozmówce a nawet język ciała i gesty mają wpływ na całokształt.

Jedno jest pewne- poznawanie języka angielskiego to czysty zysk. Nigdy nie tracimy czasu inwestując czas w samorozwój. Język angielski jest nie tylko przydatny w sferze zawodowej ale i chociażby na zagranicznej wycieczce. Czerpmy więc korzyści z ogólnodostępnych kursów i szkoleń.

Fakt, że znajomość języka angielskiego jest furtką do lepszej pracy i awansów już nikogo nie dziwi. Im lepszy poziom w jakim mówimy po angielsku tym wyższa szansa na zatrudnienie w prestiżowych firmach.

Język angielski w pracy przydaje się praktycznie w każdej firmie, nawet jeśli ogłoszenie było w języku polskim, a na co dzień spotykamy się tylko z osobami z naszego kraju. Ekspansja usług i umiędzynarodowienie, a także tworzenie nowych kultur organizacyjnych, wymaga aby pracownicy rozwijali swoją znajomość biznesowego języka angielskiego.

Jakie profity czerpiemy ze znajomości języka?

Ponad połowa ogłoszeń o pracę daje jasny komunikat-angielski nie jest tylko mile widziany ale jest wymagany. Bardzo często jest tak, że osoba zatrudniona w firmie mówiąca dobrze w języku angielskim dostaje większą wypłatę niż kolega czy koleżanka bez tego atutu.

oczywiście są osoby, które nie miały nigdy zajęć z języka angielskiego lub też nie miały wcześniej motywacji do nauki. Nie należy się poddawać, na rynku jest wiele ofert, dzięki którym podszlifujemy język. Warto rozejrzeć się za korepetytorami, a jeśli cenimy nasz czas świetnym rozwiązaniem będą kursy online.

Zawody i zapotrzebowanie na pracowników.

Panuje mylne przekonanie, że angielski potrzebny jest tylko w sferze biznesów między narodowych. To oczywiście totalna bzdura. W dzisiejszym świecie angielski wymagany jest praktycznie wszędzie od magazynów po usługi turystyczne.

Szukając pracy warto zastanowić się czy Twój angielski nie wymaga czasami lekkiego szlifu? znajdź odrobinę czasu i zainwestuj w siebie.

Wydawać by się mogło, że kursy językowe online są tylko dla osób, które nie mają możliwości nauki stacjonarnej ze względu na brak szkół językowych w pobliżu. Nic bardziej mylnego. Nauka w zaciszu domowym zyskuje na popularności.

Ludzie coraz częściej decydują się na naukę zdalną a powodów jest wiele. Jednym z nich jest maksymalna oszczędność czasu, nie każdy ma ochotę spędzać kolejnych godzin poza domem.

kursy z dowolnego miejsca na ziemi to prawdziwa rewolucja w nauczaniu. Pewnym jest to, że wszystkie formy nauczania w przyszłości dalekiej bądź bliskiej skazane są na zajęcia zdalne. Kursy online dedykowane są nie tylko osobom dorosłym ale i również dzieciom. Bogato ilustrowane aplikacje i ciekawe zdjęcia dają możliwość formy nauki przez zabawę a nie przez sztywne narzucanie reguł. Wszak wiadomo nie od dziś, że to właśnie przez przyjemne przyswajanie wiedzy można nauczyć się więcej niż przez sztywne narzucanie reguł.

jak nauczyć się języka na własną rękę?

Jeszcze parę lat temu wielu specjalistów stwierdziłoby, że to absurdalne. Jednak technologia, która w szybkim tempie galopuje do przodu ma swoje zdanie na ten temat. Oczywiście, że da się nauczyć języka na własną rękę! co więcej – jest mnóstwo narzędzi, które mogą to uskutecznić. Najlepszą formą nauki są kursy online języka angielskiego. Jeśli naprawdę zależy ci na zdobyciu nowych umiejętności językowych bardzo szybko je osiągniesz.

Planujesz zacząć naukę języka angielskiego ale nie masz pojęcia jak się za to zabrać? Nie wiesz jaka forma nauki będzie odpowiednia dla Ciebie? Zostań z nami – pomożemy Ci z decyzją!

1. Określ swój cel.

Zapewne masz powody, dla których nauka języka angielskiego zaczęła być istotna w twoim życiu. Pamiętając o nich na co dzień utrzymasz niezbędny poziom motywacji 🙂 może jest to zmiana pracy? Poznanie nowego partnera, który jest obcokrajowcem? Chęć awansu? Zapisz sobie na kartce cel, którego dążysz – będzie to pomocne przy nauce i samodyscyplinie.

2. Jaki jest twój angielski?

Czy wiedziałeś o tym, że poziom angielskiego możesz określić samodzielnie? Skorzystaj ze skali CEFR (to skrót od Common European Framework of Reference for Languages czyli Europejski System Opisu Kształcenia Językowego, ESOKJ). W tabeli znajdziesz opisy poszczególnych kompetencji językowych – mówienia, pisania, rozumienia ze słuchu oraz tekstu pisanego, a także listę konkretnych umiejętności, które powinieneś posiadać na danym poziomie. Na pewno skala będzie świetnym i pomocnym narzędziem. Zawsze dobrze wiedzieć, na czym się stoi.

3. Podstawy, podstawy, podstawy… I jeszcze raz podstawy!

Musisz zdać sobie sprawę z tego, iż podstawy języka angielskiego są niezbędne aby w przyszłości móc płynnie posługiwać się językiem obcym. To trochę tak jak z matematyką- nie znasz podstaw, nie masz szans rozwiązywać trudniejszych zadań. Nie pozostało nic innego jak pokłady cierpliwości I szlifowanie podstaw! 🙂

 1. bądź systematyczny! Nie ma nic gorszego w nauce języka angielskiego niż brak systematyczności I trzeba to zapamiętać! Brak używania systematycznie języka sprawia, że niestety ale doświadczamy regresu. Poświęć choć kilka minut dziennie a nauka przyniesie korzyści.