Jak podszkolić język angielski przed wakacjami?

Z całą pewnością warto znać język angielski wyjeżdżając na wakacje. Są różne sytuacje w życiu, wyobraźmy sobie, że samochód ulegnie uszkodzeniu lub będziemy potrzebować pomocy. Niestety – w życiu trzeba być przygotowanym na wszystko a w szczególności jeśli wakacje będziemy spędzać na obczyźnie. Dzięki znajomości języka angielskiego możesz sam zadbać o własne interesy nie prosząc o pomoc tłumacza, która i tak z resztą jest bardzo kosztowna.

Z przydatnych poczynań przed wakacjami warto powtórzyć rozmówki polsko-angielskie. Znajdziemy je nie tylko w tych małych książeczkach, które kojarzymy ze szkół ale i także na kursach online. Zwróćmy uwagę na takie, które mają bogate słownictwo i ilustracje.

Pamiętaj, że wykucie się na pamięć słówek i zwrotów nic szczególnego nie wniesie jeśli nie nauczymy się poprawnej wymowy. To właśnie od niej będzie zależało w dużej mierze czy nawiążemy dialog z obcokrajowcami 🙂 Oczywiście działa to też w drugą stronę – musimy nauczyć się rozumieć ze słuchu – na szczęście w dzisiejszych czasach dostęp do materiałów szkoleniowych jest praktycznie nieograniczony i to od ciebie w dużej mierze będzie zależało w jakim tempie nabierzesz wprawy.

Jeśli codziennie przez średnio 45 minut będziesz powtarzał materiał, uczył się nowych słówek, wymowy i dialektu jest szansa, że po dwóch miesiącach będziesz całkiem dobrze posługiwał się językiem angielskim. Oczywiście poliglotą nikt od razu nie zostanie ale za rok? dwa? kto wie 🙂

Pamiętaj – jadąc na wakacje nie musisz mówić biegle po angielsku. Do zamówienia jedzenia czy przy kupnie biletu wystarczą podstawy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *