Od czego najlepiej zacząć naukę języka angielskiego.

Planujesz zacząć naukę języka angielskiego ale nie masz pojęcia jak się za to zabrać? Nie wiesz jaka forma nauki będzie odpowiednia dla Ciebie? Zostań z nami – pomożemy Ci z decyzją!

1. Określ swój cel.

Zapewne masz powody, dla których nauka języka angielskiego zaczęła być istotna w twoim życiu. Pamiętając o nich na co dzień utrzymasz niezbędny poziom motywacji 🙂 może jest to zmiana pracy? Poznanie nowego partnera, który jest obcokrajowcem? Chęć awansu? Zapisz sobie na kartce cel, którego dążysz – będzie to pomocne przy nauce i samodyscyplinie.

2. Jaki jest twój angielski?

Czy wiedziałeś o tym, że poziom angielskiego możesz określić samodzielnie? Skorzystaj ze skali CEFR (to skrót od Common European Framework of Reference for Languages czyli Europejski System Opisu Kształcenia Językowego, ESOKJ). W tabeli znajdziesz opisy poszczególnych kompetencji językowych – mówienia, pisania, rozumienia ze słuchu oraz tekstu pisanego, a także listę konkretnych umiejętności, które powinieneś posiadać na danym poziomie. Na pewno skala będzie świetnym i pomocnym narzędziem. Zawsze dobrze wiedzieć, na czym się stoi.

3. Podstawy, podstawy, podstawy… I jeszcze raz podstawy!

Musisz zdać sobie sprawę z tego, iż podstawy języka angielskiego są niezbędne aby w przyszłości móc płynnie posługiwać się językiem obcym. To trochę tak jak z matematyką- nie znasz podstaw, nie masz szans rozwiązywać trudniejszych zadań. Nie pozostało nic innego jak pokłady cierpliwości I szlifowanie podstaw! 🙂

  1. bądź systematyczny! Nie ma nic gorszego w nauce języka angielskiego niż brak systematyczności I trzeba to zapamiętać! Brak używania systematycznie języka sprawia, że niestety ale doświadczamy regresu. Poświęć choć kilka minut dziennie a nauka przyniesie korzyści.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *