Wpływ angielskiego na globalną komunikację.

Wg danych liczbowych : 1,5 miliarda ludzi posługuje się angielskim, w ponad 50 krajach króluje jako język urzędowy, 427 milionów osób mówi tym językiem na co dzień.
Przypuszcza się, że obecnie 2 miliardy osób uczy się języka czyli to rekordowa liczba osób od lat. Ponad ćwierć zatrudnionych na świecie musi w pracy używać angielskiego biznesowego. Turystyka, usługi IT, Bankowość i Handel Międzynarodowy, Edukacja, Lotnictwo to branże, w których język angielski jest niezbędny w komunikacji globalnej. Nie tylko w pracy i za granicą jest ogromny boom na angielski. Oczywiście, króluje on również w mediach społecznościowych takich jak np. twitter, facebook, instagram…

Co sprawia trudność?

Kiedy już myślimy, że możemy płynnie i szybko posługiwać się angielskim wyrastają przed nami slangi czy idiomy. Nie warto się jednak załamywać, wszystkiego przecież można się nauczyć. Warto pamiętać o tym, że nauka angielskiego to nie tylko nauka słówek na blachę. W komunikacji liczy się wszystko – jak szybko mówimy po angielsku, czy dobrze rozumiemy naszego rozmówce a nawet język ciała i gesty mają wpływ na całokształt.

Jedno jest pewne- poznawanie języka angielskiego to czysty zysk. Nigdy nie tracimy czasu inwestując czas w samorozwój. Język angielski jest nie tylko przydatny w sferze zawodowej ale i chociażby na zagranicznej wycieczce. Czerpmy więc korzyści z ogólnodostępnych kursów i szkoleń.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *